Zapraszam do oddania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

Kochani!
Kontynuując naszą pracę nad budowaniem relacji z Panem Jezusem  proponuję Wam oddanie się w dobrowolną niewolę Jezusowi Chrystusowi przez Matkę Przenajświętszą, poprzez złożenie, 25 marca 2017 r. (w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny) uroczystego Aktu Ofiarowania się Jezusowi. Ten temat szerzej przedstawiam na styczniowym nabożeństwie. Złożenie niniejszego aktu będzie poprzedzone 33 dniowym okresem przygotowań, opracowanym na podstawie Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Świętego Ludwika Marii Grignion de Monfort.

W ciąg 33 dni, za pomocą specjalnie przygotowanych ćwiczeń, które są w dedykowanej nabożeństwu książce, będziemy uwalniać się od ducha świata, później będziemy poznawać samych siebie, Maryję i Pana Jezusa.

Każdy z uczestników tej akcji będzie codziennie czytał wskazane w książeczce rozważania. Proponuję by to był czas poświęcony tylko na to, w cichym pokoiku przy zapalonej świecy, którą egzorcyzmujemy 20 lutego, by uświęcić ten czas i ochronić Was przed złem . Zachęcam też do odmówienia choćby jednej części różańca. Pamiętaj to czas, w którym nawiązujesz relację z Panem Bogiem za pośrednictwem Matki Bożej.

Wspomniane powyżej książki, świece z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej i różańce z relikwiami św. Filomeny można nabyć w zakrystii po nabożeństwie 31.01.2017 r. i 20.02.2017 r.

W ramach dwóch części przygotowania do aktu zawierzenia będziemy spotykać się na Mszy św., których terminy będziemy podawać na stronie internetowej, Facebooku i w ogłoszeniach parafialnych.
Pierwszy okres zaczynamy 20 lutego 2017 r. – każdy indywidualnie w domu rozpoczyna nabożeństwo poprzez czytanie rozważań i indywidualną modlitwę. Tego dnia spotykamy się również na uroczystej Mszy św. o godz. 20.00.

Drugi okres – 1 tydzień, poświęcony będzie poznaniu samego siebie – rozpoczynamy dnia 4 marca 2017 r.
W 2 tygodniu, drugiego okresu, będziemy poznawać Błogosławioną Dziewicę – rozpoczynamy dnia 11 marca 2017 r.
W 3 tygodniu, drugiego okresu, będziemy poznawać Jezusa Chrystusa – rozpoczynamy dnia 18 marca 2017 r.
Uroczyste złożenie aktu zawierzenia odbędzie się 25 marca 2017 r., po Komunii Świętej, w kościele św. Wawrzyńca w Luzinie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę pisać na adres e-mail: redakcja@filomena.org.pl bądź za pośrednictwem formularza znajdującego się TU, zawsze staram się odpowiedzieć.

Po uroczystym złożeniu aktu zawierzenia, będziemy chronieni przez największą siłę na niebie i ziemi – Maryję. Ona – Matka Boga – starła głowę szatana. Jeśli będzie po naszej stronie nic złego nie może nam się przydarzyć, bo otulać nas będzie swoim miękkim, niebieskim płaszczem.

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

Z Bożym błogosławieństwem,

ks. Zbigniew